فرافکنی و انداختن گناه آشفتگی بازار به گردن رسانه‌ها رافع مسئولیت مسئولان نیست

8 بهمن 1390 ساعت 15:03

زمانی مردم به حرف وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی توجه می‌کنند که به دنبال حرف آنها عمل وجود داشته باشد و فکر می‌کنم مسئولان به خاطر قصوری که کردند از مردم و خریداران بازار سکه و ارز عذرخواهی کنند


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به لزوم واکنش به موقع مسئولان متناسب با شرایط روز گفت: فرافکنی و انداختن گناه آشفتگی بازار به گردن رسانه‌ها رافع مسئولیت مسئولان نیست.
به گزارش تيترآنلاين، جعفر قادری در گفت‌وگو با فارس در خصوص اقدام دولت در آرام کردن بازار سکه و ارز اظهار داشت: اگر چه دولت دیر عکس‌العمل نشان داد، اما این واکنش دولت و تن در دادن به نظر کارشناسان جای تقدیر دارد.
این نماینده مجلس افزود: واقعیت این است که بسیاری از افراد به دلیل خرید ارز و سکه زیان‌ کردند که مشخص نیست چه کسی پاسخگوی آن خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد مسئولان لجبازی را کنار گذاشته و به موقع نسبت به مسائل اقتصادی واکنش نشان دهند و سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: در اقتصاد اینکه بگوییم"حرف مرد یکی است" معنا ندارد و باید متناسب با شرایط روز واکنش نشان داده شود.
قادری اضافه کرد: رها کردن مردم و بازکردن راه شایعات وایجاد آثار و تبعات روانی و بعد گناه آن را به گردن خبرگزاری‌ها و پیامک‌ها انداخته شود، رافع مسئولیت مسئولان نیست.
وی گفت: زمانی مردم به حرف وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی توجه می‌کنند که به دنبال حرف آنها عمل وجود داشته باشد و فکر می‌کنم مسئولان به خاطر قصوری که کردند از مردم و خریداران بازار سکه و ارز عذرخواهی کنند و این تلنگری باشد که بعد از این به موقع عکس‌العمل نشان دهند.
قادری ادامه داد: همچنین مسئولان چنانچه توجیه نیستند یا اطلاعاتی ندارند از دیدگاه‌های کارشناسی استفاده کنند اما اینکه مردم را رها کنند به هیچ وجه قابل قبول نیست و مردم و خدا ما را به خاطر این قصور نخواهند بخشید.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص افزایش قیمت ناشی از التهابات بازار ارز گفت: طبیعی است زمانی که قیمت سکه وارز افزایش می‌یابد، کالاهای مرتبط وغیر مرتبط بفروشند، آنها را صادر یا با قیمت بالاتر می‌فروشند و این مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
وی افزود: این موارد به طور مداوم تذکر داده شد اما هیچ گوش شنوایی در دولت وجود نداشت و کار به جایی رسید که همه دلسوزان تذکر دادند.
قادری در خصوص تک نرخی شدن قیمت ارز گفت: ممکن است شرایط بگونه‌ای شود که میزان ارز افزایش پیدا کند اما باید سیاست‌هایی به کار گرفته شود ضمن اینکه ارز اضافه می‌شود از حالت تک نرخی جدا نشود و نوسانات در محدوده قیمت اصلی باشد.


کد مطلب: 4041

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.ynyk49nw65k14.html?4041

تيترآنلاين
  http://titronline.ir