آمبولانس‌ها تبدیل به قوطی‌های خالی حمل بیمار شده‌اند!

تفاوت آمبولانس و وانت در ايران چیست؟!

12 آبان 1390 ساعت 10:05

کاش می‌شد به جای اینکه فقط آمبولانس‌های کهنه تعویض شوند، آدمهایی که افکارشان و کارشان کهنه‌تر از آمبولانس هاست نیز عوض شود


اورژانس در همه جای دنیا یک معنی دارد، آنهم امداد فوری برای نجات کسانی که جانشان در خطر است و این نجات بخشی بستگی به شرایط و امکاناتی دارد که اورژانس تامین و امدادرسانی می‌کند، همه جای دنیا، آمبولانس‌ها به امکاناتی درحد اتاق عمل مجهز می‌شوند. از دستگاههای نوار قلبی و شوک الکتریکی، دستگاههای تنفسی و غیره گرفته تا انواع و اقسام آمپول‌های مورد نیاز در زمان اورژانس، هیچ کشوری از این قاعده مستثنی نیست و تجهیز کردن هرچه بیشتر آمبولانس‌ها به عنوان یک بیمارستان سیار و حیاتی مهم است. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ایران از آن دسته از کشورهایی است که آمبولانس‌ها در آن نقش اساسی ندارند و هر خودرویی که اتاقک پشتش بزرگ باشد، از وانت گرفته تا ون و پاترول، آمبولانس می‌شود. 

البته بعید نیست با توجه به خلاقیت‌های مسئولان اورژانس تا چند وقت دیگر کامیون و کامیونت و خاور هم که پشتشان می‌شود چیزی حمل کرد را آمبولانس می‌کنند تازه بزرگ‌تر هم هست و جادار‌تر! 

از زمان جنگ هم که هرچی خودرو مانده کرده‌اند آمبولانس، همین روز است که توی یکی از خیابان‌ها هنگامی که از دست اندازی عبور می‌کند زوراش در برود و آن وقت است که صدای چند نفری در می‌آید که «ما می‌خواهیم آمبولانس‌های کهنه را تعویض کنیم»، کاش می‌شد به جای اینکه فقط آمبولانس‌های کهنه تعویض شوند، آدمهایی که افکارشان و کارشان کهنه‌تر از آمبولانس هاست نیز عوض شود؛ بلکه اورژانس معنای بهتری بیابد. 

البته مشکلات اورژانس به همین جا ختم نمی‌شود، تاخیر در رسیدن به محل، تعلل امدادگران در رسیدگی به وضعیت بیماران، از دیگر مشکلات اورژانس است. 

البته اگر آمبولانس‌های خصوصی را از این مشکلات جدا کنیم، چون آن‌ها جایی هستند که پول باشد! و در واقع پول از جان مردم ارزش بیشتری دارد!


کد مطلب: 3448

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.ynek49nya5k14.html?3448

تيترآنلاين
  http://titronline.ir