تيترآنلاين - روسیه خواستار حل معمای قتل قذافی شد - نسخه قابل چاپ

روسیه خواستار حل معمای قتل قذافی شد

24 آبان 1390 ساعت 0:07

وزیر خارجه روسیه: درست است که قذافی تحت تعقیب بود اما حکمی برایش صادر نشده بود و دادگاه بین المللی باید درباره شرایط قتل وی تحقیق کند


وزیر خارجه روسیه با اشاره به شیوه قتل رهبر سابق لیبی از دادگاه بین المللی کیفری خواست که در این باره تحقیق جامعی به عمل آورد. 

به گزارش مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، "سرگی لاوروف" گفت: دادگاه بین المللی کیفری نباید فقط به تحقیق درباره جنایات رژیم سابق لیبی بسنده کند، بلکه باید به اتهاماتی که درباره مخالفان این رژیم مطرح است نیز توجه کند.

وی افزود: گروههای مسلحی از انقلابیون لیبی اقداماتی انجام داده اند که مشمول وظایف دادگاه بین المللی جنایی است. درست است که قذافی تحت تعقیب بود اما حکمی برایش صادر نشده بود و دادگاه بین المللی باید درباره شرایط قتل وی تحقیق کند.

وزیر خارجه روسیه بیان کرد: کشتن اسیران مجاز نیست و باید به آنها پناه داده شود و در صورتی که اسیری کشته شود جنایتی بین المللی رخ داده و این موضوع ضرورت دخالت دادگاه بین المللی کیفری را بیشتر می کند.

شایان ذکر است که انقلابیون شهر مصراته پس از اینکه کاروان معمر قذافی از سوی جنگنده های فرانسوی مورد حمله قرار گرفت و قذافی به لوله فاضلابی پناه برد وی را دستگیر و اعدام انقلابی کردند.


کد مطلب: 3529

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.unek49nmo5k14.html?3529

تيترآنلاين
  http://titronline.ir