تيترآنلاين - برخي پاركبان‌ها با اجاره دادن خيابان‌ها، پول‌هاي گزافي از شهروندان مي‌گيرند - نسخه قابل چاپ

برخي پاركبان‌ها با اجاره دادن خيابان‌ها، پول‌هاي گزافي از شهروندان مي‌گيرند

8 آبان 1389 ساعت 7:48

برخي از آنها به هيچ شركتي هم وابسته نيستند و حتي زير تابلوهاي پارك ممنوع نيز اجازه پارك مي‌دهند تا پول بيشتري به جيب بزنند.


تيترآنلاين - فعاليـت پاركبان‌هـا از امـروز غيرقانوني است. اين گروه تا آموزش‌هاي لازم يك ماهه را فرا نگيرند، اجازه كار نخواهند داشت. به گفته سردار رحيمي، برخي پاركبان‌ها با اجاره دادن خيابان‌ها، پول‌هاي گزافي از شهروندان مي‌گيرند. آنها حتي زير تابلوهاي پارك ممنوع را هم اجازه پارك مي‌دهند. رئيس‌ پليس راهنمايي و رانندگي اعلام كرده كه پاركبان‌ها بايد با لباس‌هاي متحدالشكل در محل‌هايي مستقر شوند كه پليس تعيين كرده باشد.

فعاليت پاركبان‌ها از امروز - هشتم آبان - غير‌قانوني است. آنها بايد آموزش‌هاي لازم را تحت نظر پليس راهنمايي و رانندگي فرا‌گيرند. سردار حسين رحيمي - رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران - عصر ديروز در حاشيه بازديد از غرفه‌ روزنامه ايران در نمايشگاه مطبوعات با اعلام اين خبر گفت: در حال حاضر برخي از پاركبان‌ها با اجاره دادن خيابان‌ها از شهروندان پول‌هاي گزافي مي‌گيرند كه در اين باره هيچ قانوني وجود ندارد، ضمن اين‌كه برخي از آنها به هيچ شركتي هم وابسته نيستند و حتي زير تابلوهاي پارك ممنوع نيز اجازه پارك مي‌دهند تا پول بيشتري به جيب بزنند. 

وي افزود: پاركبان‌ها بايد زير نظر شهرداري و از سوي پليس راهنمايي و رانندگي آموزش ببينند و با لباس‌هاي متحدالشكل در محل‌هايي كه پليس مشخص مي‌كند، فعاليت كنند.رحيمي ادامه داد: پس از اين مراحل كه حدود يك ماه طول مي‌كشد، به پاركبان‌ها اجازه فعاليت داده مي‌شود اما تا آن زمان حضورشان در خيابان‌ها غير‌قانوني تلقي شده و پليس با آنان برخورد خواهد كرد. 

در اين زمينه جلساتي با مسئولان شهرداري درباره نحوه فعاليت پاركبان‌ها و نوع پوشش آنها داشته‌ايم و هماهنگي‌هاي لازم نيز صورت گرفته است. 

رئيس پليس راهور تهران بزرگ در ادامه از جريمه مالکان خودروهايي خبر داد كه نشاني دقيق محل سکونت خود را به پليس راهور اعلام نکنند.به گفته وي، اگر افراد نشاني صحيح را به پليس اعلام نکنند و برگه‌هاي جريمه به نشاني نادرست آنان ارسال شود و سپس بازگردد، طبق قانون هر مرتبه 15 هزار تومان جريمه مي‌شوند.


کد مطلب: 1224

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.un6k49nuy5k14.html?1224

تيترآنلاين
  http://titronline.ir