تيترآنلاين - سيدحسن نصرالله: برخي اعراب گوسفند شده اند، اما ما شيريم - نسخه قابل چاپ

سيدحسن نصرالله: برخي اعراب گوسفند شده اند، اما ما شيريم

آريا به نقل از شبکه خبري المنار , 30 آبان 1391 ساعت 21:42

دبير کل حزب الله لبنان در پاسخ به سخنان وزير خارجه کشور عربي حاشيه خليج فارس كه اعراب را گوسفند خوانده بود، ادامه داد: برخي از عرب ها همچون گوسفند شده اند اما در فلسطين و لبنان شيرها و قهرمان ها مقاومت مي كنند


سيدحسن نصرالله: برخي اعراب گوسفند شده اند، اما ما شيريم

برخي از عرب ها همچون گوسفند شده اند اما در فلسطين و لبنان شيرها و قهرمان ها مقاومت مي كنند.
سيدحسن نصرالله در سلسله سخنراني‌هاي خود به مناسبت شب‌هاي محرم و سالروز شهادت حضرت امام حسين (ع) که در حسينه سيدالشهداء در ضاحيه بيروت برگزار مي‌شود، شب گذشته بار ديگر مسايل مهم منطقه‌اي را مورد اشاره قرار داد. 

دبيرکل حزب‌الله لبنان در شب پنجم محرم با اشاره به تجاوز نظامي رژيم صهيونيستي به باريکه غزه و پاسخ‌هاي قدرتمند مقاومت که باعث به هم خوردن محاسبات رژيم صهيونيستي شد، از رفتار کشورهاي عربي در قبال اين حمله به شدت انتقاد کرد. 

دبير کل حزب الله لبنان در پاسخ به سخنان وزير خارجه کشور عربي حاشيه خليج فارس كه اعراب را گوسفند خوانده بود، ادامه داد: برخي از عرب ها همچون گوسفند شده اند اما در فلسطين و لبنان شيرها و قهرمان ها مقاومت مي كنند كه تاريخ و پيروزي هاي اين امت را همچون جنگ 33 روزه سال 2006 و جنگ 22 روزه 2008 را رقم زده اند و اين امر هم اكنون نيز در غزه در جريان است؛ آينده قهرمانان اين‌گونه بوده و همچون آينده گوسفندان نيست. 

نصرالله در پاسخ به سخنان نخست‌وزير قطر در نشست وزراي خارجه اتحاديه عرب در قاهره بدون آنکه نامي از وي ببرد، گفت: کسي که ديگران را گوسفند مي‌بيند، در حقيقت در مورد خودش صحبت مي‌کند و آينده منطقه را سياه مي‌کند، او حق ندارد همه اعراب را گوسفند خطاب کند. اين وزير خارجه گفت ما نمي‌توانيم به فلسطيني‌ها اميدي بيش از آنچه که مي‌توانيم انجام دهيم بدهيم، او همچنين اعتراف کرد که برخي از کشورهاي عربي در محاصره غزه نقش داشته‌اند. 

انتقادات تند و صريح دبيرکل حزب‌الله لبنان در مورد رفتار سران کشورهاي عربي به خصوص خطاب قرار دادن وزير خارجه قطر بازتاب وسيعي در رسانه‌هاي عرب داشته است. الجزيره در طول اين‌ شب‌ها هيچ يک از مواضع دبيرکل حزب‌الله را پوشش نداد و برخي از بينندگان اين شبکه از اين رويکرد آن انتقاد کردند. 

لازم به يادآوري است که حمد بن جاسم آل‌ثاني نخست‌وزير و وزير خارجه قطر در اين نشست از شدت عصبانيت از جنگ غزه و ناتواني در پايان دادن به آن، مقامات کشورهاي عربي را به گوسفند تشبيه کرده و گفته بود که اسرائيل گرگ نيست! 

سيدحسن نصرالله در ادامه با اعلام اينکه بايد براي مردم غزه سلاح و مهمات ارسال کرد گفت: اغلب کشورهاي عربي در قبال حملات جنگنده‌هاي اسرائيلي به نوار غزه، نقش هلال احمر را ايفا مي‌کنند، بدين معني که به غزه سفر مي‌کنند و کمک‌هاي مالي دارويي و غذايي ارسال مي‌کنند. 

ايشان همچنين با اشاره به ارسال کشتي‌هاي پر از سلاح براي مخالفان نظام سوريه گفت: آنهايي که براي ويراني سوريه با کشتي سلاح به اين کشور مي‌فرستادند امروز جرات ارسال يک فشنگ به غزه را هم ندارند، چرا که پاي اسرائيل در ميان است و آنها همه از اين مساله واهمه داشته و مي‌ترسند. 

دبيرکل حزب‌الله با بيان اينکه سوالي که هم اکنون مطرح است، اين بوده که با وجود اين محاصره، چگونه اين حجم سلاح به غزه رسيده است و چه کسي غزه را مسلح کرده است، گفت: نقش جمهوري اسلامي ايران و سوريه در اين موضوع کاملاً قابل مشاهده است.


کد مطلب: 5293

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.onmk49nue5k14.html?5293

تيترآنلاين
  http://titronline.ir