تيترآنلاين - گرانی ها را به پای تحریم ننویسیم - نسخه قابل چاپ

حجت الاسلام میرعمادی:

گرانی ها را به پای تحریم ننویسیم

14 مهر 1391 ساعت 17:35

امام جمعه خرم آباد : متاسفانه طی هفته گذشته ما شاهد افزایش قیمت بی سابقه بعضی از اجناس و کالاها در کشور بودیم که موجب ایجاد التهاب عجیبی در بازار شد


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به برخی علل گرانیها در کشور گفت: اینکه برخی عنوان می کنند این گرانیها ناشی از تحریم ها و عدم رابطه با آمریکا است تصوری غلط بوده و موجب می شود که سایر علل و عوامل نادیده گرفته شود. 

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با انتقاد از وضعیت گرانی در کشور اظهار داشت: متاسفانه طی هفته گذشته ما شاهد افزایش قیمت بی سابقه بعضی از اجناس و کالاها در کشور بودیم که موجب ایجاد التهاب عجیبی در بازار شد.

وی با بیان اینکه طی هفته گذشته گرانی افسار گسیخته ای در بازار کشور اتفاق افتاد، تضریح کرد: این امر موجب ناراحتی و نگرانی عموم مردم در کشور شده است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این گرانی ها اثرات سوء فراوانی در جامعه گذاشته و خواهد گذاشت، ادامه داد: این امر اثرات بسیار بدی بر وضعیت تولید، واردات و معیشت قشر ضعیف و مستضعف جامعه می گذارد.

اعمال مدیریت نامناسب نسبت به تنظیم بازار کشور

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به برخی اظهار نظرها در این رابطه با دلایل گرانی در کشور بیان داشت: متاسفانه برخی می گویند این گرانی ها ناشی از تحریم است و راه حل رفع آن برقراری ارتباط با آمریکا است.

وی با تاکید بر اینکه یقینا این تفکر غلط و اشتباه است، عنوان کرد: البته ما منکر تاثیر تحریمها در گرانی نیستیم بلکه این موضوع علل و عوامل مختلف دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یکی از علل گرانی در کشور را عدم هماهنگی و اعمال مدیریت نامناسب نسبت به تنظیم بازار کشور عنوان کرد و گفت: متاسفانه در این زمینه مدیریت و هماهنگی مناسبی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه متولیان سیاست گذاری اقتصادی کشور که اهل تدبیر و تدبر بودند باید سیاست درستی را اتخاذ می کردند افزود: باید هماهنگی لازم صورت می گرفت تا یک شبه قیمت کالاها این قدر بالا نرود.

اختلاف بین قوای سه گانه از علل دیگر گرانیها

وی همچنین یکی دیگر از عوامل گرانی را در کشور اختلاف بین قوای سه گانه برشمرد و ادامه داد: متاسفانه قوای سه گانه در این رابطه همدیگر را تخریب می کردند و این در حالی است که مقام معظم رهبری همواره بر وحدت و همدلی میان سران سه قوا تاکید داشته اند.

خطیب جمعه خرم آباد از ایجاد اختلال برخی دلالان بزرگ و سودجو در بازار کشور به عنوان یکی دیگر از عوامل گرانی های در کشور نام برد و گفت: عدم توجه لازم به سیاست گذاری صحیح اقتصادی نیز از دیگر عوامل ایجاد گرانی در بازار کشور است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر این مقام معظم رهبری از ابتدای امسال تا کنون بر ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند، تصریح کرد: این عدم توجه موجب شده که ما شاهد آشفته بازار در کشور باشیم.

وی تصریح کرد: در مجموع اینکه برخی عنوان می کنند این گرانی ها ناشی از تحریم ها و عدم رابطه با آمریکا است تصوری غلط بوده و موجب می شود که سایر علل و عوامل نادیده گرفته شود.

نباید چراغ سبز به دلالان و سودجویان نشان داد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه همه باید توجه داشته باشند که دشمن در کمین است، افزود: امروز دشمن از وجود هر مسئله ای در کشور سوء استفاده می کند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه نباید زمینه را برای حضور و فعالیت دشمن در کشور فراهم کرد، تصریح کرد: نباید به گونه ای عمل شود که با ایجاد فرافکنی در کشور مردم مایوس و دلسرد شوند.

مسئولان سیاستهای اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار دهند

وی با تاکید بر اینکه نباید چراغ سبز به دلالان و سودجویان نشان داد، عنوان کرد: در این راستا مسئولان باید در کنار هم باشند و وحدت خود را حفظ کنند.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئولان باید هوشیار باشند، بیان داشت: مردم ایران اسلامی همواره هوشیار و بابصیرت بوده اند و مسائل را به خوبی درک می کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مردم تا کنون اجازه نفوذ دشمن را به کشور نداده و در آینده نیز نخواهند داد، افزود: مردم انتظار دارند که مسئولان نیز با برنامه ریزی دقیق جلوی این گرانیهای افسارگسیخته را بگیرند.

وی بر تاکید بر اینکه مسئولان باید سیاستهای اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار دهند، یادآور شد: در این راستا باید بسته ای تدوین شود و به طور حتم مردم نیز از این سیاستهای صحیح و کارآمد استقبال می کنند.


کد مطلب: 5167

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.inmk49n605k14.html?5167

تيترآنلاين
  http://titronline.ir