تيترآنلاين - آقای احمدی ن‍ژاد نیـوتاون آمريكا مهم است یا شیــن آباد ايران؟ - نسخه قابل چاپ

آقای احمدی ن‍ژاد نیـوتاون آمريكا مهم است یا شیــن آباد ايران؟

29 آذر 1391 ساعت 20:57

آیا به نظر شما این عدالت است که ملت خود را نادیده گرفته و نسبت به ملتی دیگر احساس و ابراز مسئولیت کنید؟آیا منظورتان از مهرورزی، مهرورزی به چه کسانی بود؟ آیا منظورتان مهرورزی به بندگان ایرانی خدا بود یا بندگان آمریکایی خدا؟


نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس به دنبال حادثه مدرسه انقلاب روستای شین‌آباد پیرانشهر نامه‌ سرگشاده‌ای به رئیس جمهور نوشت. 

به گزارش خانه ملت، حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی پس از آتش سوزی مدرسه شین‌آباد و اتفاق‌های متعاقب آن و حادثه مدرسه نیوتاون آمریکا و پیام تسلیت رئیس‌جمهور به مردم این کشور نامه سرگشاده‌ای خطاب به رئیس جمهور نوشته است.
متن این نامه به شرح زیر است:

«هر نماینده در برابر تمام ملت مسوول است تا در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید»

(اصل ۸۴ قانون اساسی)

رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای محمود احمدی ن‍‍‍ژاد
با سلام
همانگونه که می‌دانید در پانزدهم آذرماه سال جاری حادثه دلخراش و هولناکی در مدرسه ابتدایی انقلاب محله شین‌آباد پیرانشهر اتفاق افتاد که دل هر انسانی را متاثر و متالم کرد. در این حادثه متاسفانه دختران معصوم همکلاسی در کلاس درس با هم سوختند، "سیران یگانه" جان به جان آفرین تسلیم کرد و همکلاسی هایش هنوز در بیمارستانهای تبریز و ارومیه با دردهای ناشی از سوختن به امید آینده به سختی نفس می کشند:

آتش بگیر تا بدانی چه می کشم سوختن به تماشا که نمی شود

بعد از آن حادثه تاسف بار، هفته گذشته یک جوان بیمار روانی در مدرسه ای در نیوتاون آمریکا اقدام به تیراندازی کرد و متاسفانه بیست نفر از دانش آموزان و شش نفر از کارکنان مدرسه را به قتل رساند و شما بلافاصله در اقدامی عجیب و جالب توجه نامه ای به ملت آمریکا و مردم نیوتاون و خانواده های قربانیان نوشتید و به آنها تسلیت گفتید.! در آن متن تسلیت مرقوم فرموده بودید که این نامه را از طرف ملت ایران به آنها نوشته و تسلیت گفته اید و ابراز امیدواری کردید که روزی برسد که ملتها در جهان سرشار از عشق و محبت و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

در قبال نامه حضرتعالی نکاتی چند را به خدمتتان یادآوری می کنم، که امید دارم مفید و موثر واقع شود؛ از بعد انسان دوستی و محبت به هم نوع کار شما بسیار زیبا و قابل تحسین است. مخصوصا به مردمی که دولتشان خصمانه با کشور ما برخورد کرده است و همواره سعی بر آن داشته که منافع ملی ما را تحت تاثیر اعمال منفی و غیر انسانی خود قرار دهد. اما جناب آقای احمدی نژاد همانطور که در آغاز این نامه نوشتم حوادث اتفاق افتاده برای دانش آموزان پیرانشهر قبل از دانش آموزان نیوتاون رخ داد.

یادم می آید که زمانی که ریاست جمهوری شما شروع شده بود، مرتب کلماتی را به عنوان شعار و محور برنامه هایتان تکرار می کردید همانند، "مهرورزی به بندگان خدا"،"عدالت"و ...، و یادم هست که در کتابها خوانده بودم که "چراغی که به خانه رواست ، به مسجد حرام است".

حال این سوال برای من پیش آمده که آیا منظورتان از مهرورزی، مهرورزی به چه کسانی بود؟ آیا منظورتان مهرورزی به بندگان ایرانی خدا بود یا بندگان آمریکایی خدا؟ شما بر اساس اصول ۱۲۱ و ۱۲۲ قانون اساسی در برابر ملت ایران مسوول هستید.

سوال دیگر این است که آیا به نظر شما این عدالت است که ملت خود را نادیده گرفته و نسبت به ملتی دیگر احساس و ابراز مسئولیت کنید؟ عدالت آن است که شما به محض وقوع آن حوادث تلخ موضع خود را مشخص و درباره وضع پیش آمده اقدام می نمودید. سپس در باره حوادث مدرسه آمریکائی اقدام به انتشار تسلیت و اظهار نظر می کردید، که در این صورت کار شما نه تنها ایرادی نداشت، بلکه خالی از لطف هم نبود، ارزش کارتان را بالا می برد و به عدالت نزدیک می کرد.

عدل چه بود، وضع اندر موضعش ظلم چه بود، وضع در ناموضعش

ای کاش در فاجعه آتش سوزی شین آباد، هم به ملت ایران و خانواده‌های داغدیده دانش آموزان پیام تسلیتی می فرستادید و همانند آمریکایی ها به آنها نیز اهمیت می دادید. شاید که پیام مهر شما در پاییز سیاه نودویک مرهمی بر آلام آنان می شد. هر چند انتظار می رفت که شما هم مانند برخی رئیس جمهور ها در محل حادثه حاضر شوید و با خانواده های داغدیده به قصد تسلی خاطر و تسلیت دیدار می کردید. یا هنگام سخنرانی های بعد از آن اتفاق ابراز تاسف و تاثری از خود نشان می دادید.

اما دریغ از اینکه حتی به روی خودتان بیاورید که دانش آموزان دختر پیرانشهر چگونه معصومانه و با چه سختی با دردهای ناشی از سوختن می سازند و می سوزند برای سلامتی از دست رفته شان. حتی سوختن و پرپرشدن دختر معصوم پیرانشهری زنده یاد سیران یگانه نیز خم به ابرویتان نیاورد. ماشاالله که "چقدر درون دارید". !!

یادم می آید که در جمع خبرنگاران در آغاز دولت نهم فرمودید که: کابینه من هفتاد میلیونی است. آقای احمدی نژاد آیا اگر یکی از اعضای واقعی کابینه شما در آتش می سوخت و جان می داد، شما همین برخورد را داشتید؟ مسلما که نه. پس «یا ایها المومنون لم تقولون مالا تفعلون» این آیه قرآن است، قانون اساسی همه مسلمانان. شما که بالاترین مقام اجرایی کشور هستید چرا قانون خدا را رعایت نکردید. آقای رییس جمهور به این فکر کنید که حادثه نیوتاون نتیجه ی عمل یک شخص بیمار روانی، ولی حادثه شیــن آباد نتیجه ی بی تدبیری مدیران ارشد، عاقل و عالم یک وزارتخانه تحت مدیریت شما بود.

در پایان ضمن احترام به جنابعالی پیشنهاد می کنم که در یک برنامه زنده تلویزیونی حاضر شده و ضمن عذر خواهی از مردم شریف و خطاپوش کشور عزیزمان ایران و خانواده های داغدیده دانش آموزان متوفی و مصدوم در حوادث مذکور، برنامه ها و نظرات خودتان را برای پیشگیری از وقوع حوادث تلخ مشابه به اطلاع ملت ایران برسانید


کد مطلب: 5383

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.anmk49nee5k14.html?5383

تيترآنلاين
  http://titronline.ir